Jak vybrat stan?
Domov na cestách. Můj dům, můj hrad. Hotel s miliony hvězd. To všechno je synonymum pro stan. A správná volba stanu může znamenat pohodlné ubytování v přírodě. Součást výbavy, jejíž výběr není radno podcenit.
PřečístLehký a odolný stan s výborným odvětráním a variabilitou pro třísezónní použití.
Lehký a odolný stan s výborným odvětráním a variabilitou pro třísezónní použití.
Lehký, ale odolný. Propracovaný, ale jednoduchý a hlavně maximálně obyvatelný. Přesně to je Ikos Evo stan, který si s sebou vezmete na vícedenní túru do hor, do lesů i na písečné planiny a vždy se v něm budete cítit jako doma.
Sea to Summit přichází s upgradovanou verzí stanů Ikos Evo TR2 a TR3, které nově nabízejí lepší odolnost vůči nepřízni počasí. Přibyly detaily, které vás udrží v suchu, v teple a hlavně s úsměvem. Voděodolné zipy a inovované ventilační scoopy na stropním Apex ventu zásadně vylepšují odvětrání a zároveň snižují kondenzaci.
Jestli je něco, co Ikos Evo umí dokonale, je to přizpůsobivost. Díky několika možnostem stavby zvládne být ochranou před ostrým sluncem, prudkým větrem, deštěm i dotěrnými komáry. Zároveň ale umí nabídnout příjemné přístřeší i v teplejších nocích. Ať už míříte do podhůří, na náhorní plošiny nebo na toulky pralesem, Ikos bude držet krok s vámi.
Sea to Summit při návrhu vsadil na konstrukci Tension Ridge, která zvedá strop do výšky a přináší tak víc použitelného prostoru v oblasti ramen a hlavy. Výsledek? Vstávání, převlékání nebo jen klasické válení se spacáku je mnohem příjemnější. Vyšší dveře pak znamenají i pohodlnější vstup a výstup ze stanu.
Barevně rozlišené pruty, Hold Fast™ C-klipy a symetrická konstrukce dělají z Ikose stroj na rychlé stavění. Vše do sebe zapadne hladce , i když fouká, nebo když už se stmívá. Stan navíc obsahuje Gear Loft na drobnosti, ochrannou podlážku (footprint) pro větší odolnost a umožňuje stavbu pouze s tropikem, ideální na rychlé noclehy bez vnitřního stanu.
| Aktivita | Kempování, Turistika a treking, VHT |
|---|---|
| Hmotnost | 2286 g |
| Materiál | hliník anodizovaný, polyester |
| Vyrobeno v ČR | NE |
| Pohlaví | unisex, pánské, dámské, dětské |
| Možné využití | turistické, trekingové, kempingové, alpinistické, bikepacking |
| Sezóna | jaro, léto, podzim, třísezónní |
| Délka vnitřního stanu | 215 cm |
| Materiál podlážky | polyester 68D |
| Materiál prutů | Aluminium Ø 9,6 mm |
| Materiál tropika | Polyester 68D |
| Maximální vnitřní výška | 105 cm |
| Počet osob | 2 osoby |
| Počet prutů | 1 - rozvětvený |
| Počet vchodů | 2 |
| Rozdělení | turistické stany |
| Šířka vnitřního stanu | 135 cm |
| Vodní sloupec podlážky | 4000 mm |
| Vodní sloupec tropika | 1800 mm |
| Výrobce / Dodavatel |
Sea to Summit
Výrobce Sea to Summit Europe GmbH Marie-Curie-Strasse 5, 27239 Twistringen, Německo info@seatosummit.de |
Recenze
Žádné hodnocení
Potřebujete
poradit?
Napište nám na e-mail: info@hanibal.cz.
Domov na cestách. Můj dům, můj hrad. Hotel s miliony hvězd. To všechno je synonymum pro stan. A správná volba stanu může znamenat pohodlné ubytování v přírodě. Součást výbavy, jejíž výběr není radno podcenit.
Přečíst
Relativně mladá australská firma je synonymem pro chytré doplňky použitelné při jakémkoliv dobrodružství v přírodě. Pojmenovaná po úspěšné himalájské expedici jednoho ze zakladatelů Tima Macartneyho, výrazně se od roku 1990 firma rozrostla a dnes se prodává ve více než 35 zemích světa. Mezi tradičně nejoblíbenější produkty patří rychleschnoucí ručníky a silikonové skládací nádobí. Od roku 2015 se kolekce rozšířila o lehké nafukovací karimatky.
| Korunní | Senovážné nám. |
|---|---|
| 0 ks | 1 ks |
Poradíme vám
s výběrem
Na prodejnách v rámci otevírací doby
0 příspěvků
Zeptejte se
Máte dotaz k tomuto produktu? Využijte této diskuze.
Pro využití diskuze se .