Sawyer S2 Foam Filtr

SAW019

Vybrali jste skvělý produkt, ale ten již není v naší nabídce. Pravděpodobně proto, že už se nevyrábí, nebo je dlouhodobě nedostupný.
Nebuďte z toho smutní a podívejte se na produkty, které jej perfektně nahrazují.

Novinka pro rok 2018. Kombinace osvědčeného filtru Sawyer a láhve s novým pěnovým filtrem.

VODNÍ CESTOVNÍ FILTR SAWYER S2 FOAM FILTER

Vychutnejte si bezpečnou čistou vodu kdekoli na světě se Sawyer Select Water Filters s pěnovým filtrem. Systém Sawyer S1, S2 a S3 odstraňují prakticky všechny nečistoty nacházející se ve sladké vodě a současně zlepšují chuť i vůni. Tyto systémy jsou k dispozici ve třech modelech a kombinují patentovanou pěnovou membránu v odolné silikonové láhvi s filtrem Sawyer s dutým vláknem o průměru 0,1 mikronů, který zajišťuje přístup k čisté vodě při cestování kdekoliv po světě nebo v případě nouzových situací.
Jedná se o balení nového filtru Sawyer Micro Squeeze s kapacitou 378.000 litrů a podobnými rozměry jako MINI SP128, který zaručuje o něco vyšší průtok než MINI.

Podstatnou částí je však nová láhev o objemu 0,6l která je osazena Foam Filtrem, který přidává krom standardním vlastností a filtrací škodlivých bakterií, prvoků a cyst také garanci odfiltrování dalších částí jako jsou PESTICIDY, CHEMIKÁLIE a VIRY.

Všechny typy FOAM filtrů zlepšují chuť a vůni vody.

DŮLEŽITÉ INFO

 • Láhve osazené FOAM filtrem jsou vyrobené ze silikonu a jsou velmi dobře skladovatelné, avšak nelze je srolovat jako tomu bylo ustandardních skládacích lahví.
 • Láhve FOAM jsou kompatibilní s filtry SP128 Sawyer MINI nebo SP129 Sawyer Squeeze
 • Láhve s FOAM filtrem prozatím nelze koupit samostatně, jsou k dispozici pouze v sadě s novým filtrem Sawyer Micro Squeeze
 • Samotný Sawyer MICRO Squeeze filtr lze využívat stejně jako běžné filtry Sawyer a zaručují filtraci 99,999999 všech nebezpečných bakterií, prvoků a cyst jako
 • FOAM filtr v láhvi má omezenou životnost dle počtů filtračních cyklů, liší se dle typu láhve: 1600x (S1) / 800x (S2) / 400x (S3) použití.
 • Filtr Sawyer s vodou uvnitř nesmí zmrznout, porušila by se tím filtrační membrána. Pokud budete filtr používat v zimě, mějte jej vždy u těla.

FOAM FILTER

Technologie absorpce pěny používaná v těchto systémech byla vyvinuta ve spolupráci s firmou Foamulations LLC, aby mohla bezpečně odstraňovat kontaminující látky, jako jsou těžké kovy, chemikálie, pesticidy a viry a současně zlepšovat chuť a vůni. Adsorpční filtrace je proces, při kterém molekuly adherují k povrchu adsorbentové pěnové membrány. Tento vysoce pokročilý proces filtrace a čištění spolu s našim filtrem Sawyer a filtrační technologie PointONE™ zajistí, že veškeré částice nebo patogeny nad 0,1 mikronů budou odfiltrovány z vaší vody, včetně bakterií, prvoků, cyst, nečistot a usazenin

FILTR SAWYER MICRO SQUEEZE 

Systém S2 využívá k filtraci patentovaný systém filtrace známý již z filtrů MINI SP128 nebo SQUEEZE SP129 - Sawyer je také vývojářem filtrační technologie PointONE™ s absolutní velikostí pórů 0,1micron použité ve vodních filtrech Sawyer zaručuje odfiltrování 99,99999% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium) a překračuje tak velmi přísné americké nároky EPA a NSF (viz. soubor ke stažení níže). Filtr využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 micronu.

JAKÝ TYP FILTRU VYBRAT? 

Honza chodí po stezkách v blízkosti pastvin a polí a je znepokojen pesticidy, které se vyskytují v podzemních vodách, vzhledem k hnojení této půdy. Vezme si systém Sawyer S1.
Luděk je trenér dorosteneckého lakrosového týmu, který chce vzít na mezinárodní soustředění na Fidži a plánuje bydlet v hotelu. Chce se ujistit, že jeho tým bude pít bezpečnou vodu, takže vybaví svůj tým systémem Sawyer S1.
Andrea se chystá na vodácky trip na kajaku do Mexika, do oblasti se známým výskytem rotavirů. Vezme si systém Sawyer S2.
Jana pracuje v uprchlickém táboře Dadaab v Keni a je znepokojena kontaminací hepatitidy E, takže denně používá systém Sawyer S2.
Simona cestuje do zahraničí a je obává se, že bude muset získávat vodu ze zdrojů kde hrozí průmyslového znečišťení chemickými látkami ve vodě. Vezme si systém Sawyer S3.
Jakub chce být připraven na případnou přírodní katastrofu a chce filtr, který může použít v případě kontaminace přívodu vody ke svému obydlí nebo kdekoliv v terénu bez ohledu na zdroj vody nebo možnou kontaminaci výkaly, chemikáliemi nebo těžkými kovy, jednoznačně volí systém Sawyer S3.

SYSTÉM SAWYER S2 ODSTRANÍ:

 • Bakterie
 • Prvoky
 • Cysty
 • Chemikálie
 • Pesticidy
 • Viry
ZLEPŠÍ Chuť a vůni vody
POUŽITÍ: 800x 

NÁVOD K POUŽITÍ:

KROK 1 
Odšroubujte filtr, naplňte láhev po risku Max Fill a poté filtr zašroubujte zpět na láhev.
KROK 2 
Lahvičku stlačte střídavě po dobu 10 sekund.
KROK 3 
Můžete pít přímo z filtru nebo vodu přefiltrovat do jiné nádoby.

ROZDÍLY V SYSTÉMU S1 / S2 / S3

Všechny ři vybrané systémy Sawyer snižují množství chemikálií na 0,5 dílů na miliardu (což je až 40krát nižší hodnota než maximální doporučená úroveň EPA) a snižují množství pesticidů na 0,01 dílů na miliardu (což je až 400krát nižší hodnota než maximální úroveň dle EPA).

Systémy Sawyer S2 a Sawyer S3 pokračují ještě dále a čistí kontaminovanou vodu z podezřelých zdrojů:

Systém Sawyer S2 filtruje 99,99% virů

Systém Sawyer S3 filtruje 99,99% virů a snižuje těžké kovy, jako je měď, arsen a rtuť, na 0,5 části na miliardu (až 260krát nižší než maximální hodnotyEPA).

OBSAH BALENÍ

 • Pěnový filtračí systém FOAM Filter S2 - systém se silikonovou lahví - s víčkem a silikonovým těsněním
 • 0,1 mikronový filtr Sawyer Micro Squeeze
 • Stříkačka k čištění filtru Sawyer
 • Spojka k čištění filtru Sawyer

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • Hmotnost systému S2 (láhev s FOAM filtr systémem + filtr Sawyer): 280 g
 • Kapacita láhve: 600 ml
 • Velikost láhve: 25 cm (délka) / 6,5 cm (průměr láhve)
 • Velikost filtru Sawyer Micro Squeeze: 11 cm / průměr 3,5 cm
 • Počet použití: 800x

Vyrobeno v USA.

Hodnocení

24.07.2019

Voda ze studánek. Voda z koryt a vydlabaných kmenů. Voda z řeky i potoka. Všechno bylo čisté a chutné. 14 dní to zvládne na výbornou, aniž by bylo třeba čistit filtr Sawyer. Lehká, materiál sice v batohu chytá chlupy a různé drobky, ale celkově to ničemu nevadí. Načepovat tím 6 litrů vody je však pořádná makačka pro svaly na rukou.
Skladná a lehká.
Efektivní v mnoha podmínkách.
Poněkud náročnější pro svaly rukou.
Povrch lahve přitahuje chlupy a špínu.

Napsat hodnocení!

Napsat hodnocení

Sawyer S2 Foam Filtr

Sawyer S2 Foam Filtr

Novinka pro rok 2018. Kombinace osvědčeného filtru Sawyer a láhve s novým pěnovým filtrem.

Diskuze

Příslušenství

24 dalších produktů ve stejné kategorii:

Ke stažení

Doprava zdarma

Při nákupu nad 1500 Kč platíme dopravu po ČR za Vás.

Více o cenách dopravy

Možnost osobního odběru

Objednávku si můžete vyzvednout i na 4 kamenných prodejnách, vše si vyzkoušet a poradit se s námi.

Kde nás najdete

Potřebujete poradit?

220 920 820 (10 - 18 h)

Rádi vám pomůžeme
s výběrem i objednávkou.

Klub Hanibal

3 % zpět ze všech nákupů
60 dní na vrácení
další skvělé výhody!

Registrovat

Soutěžit

Soutěžit