Jak vybrat lano?
V lezení existuje hned několik disciplín, které mají různé nároky na vybavení. A lano je základním komponentem výbavy každého lezce (tedy kromě boulderistů :)). Jak tedy správně vybrat lano?
PřečístLehké poloviční lano s dobrým průměrem a velmi dobrou odolností.
1 barva
Lehké poloviční lano s dobrým průměrem a velmi dobrou odolností.
TENDON Ambition 8.5 je lehké poloviční lano, které kombinuje optimální průměr s vynikající odolností. Tyto vlastnosti nejen zvyšují bezpečnost uživatele, ale také rozšiřují možnosti jeho použití. Toto lano je ideální volbou pro náročné horolezce, kteří hledají spolehlivého partnera na svých dobrodružstvích.
| Hmotnost | 1800 g |
|---|---|
| Materiál | polyamid |
| Vyrobeno v ČR | ANO |
| Pohlaví | unisex, pánské, dámské |
| Možné využití | lezecké, alpinistické |
| Sezóna | jaro, léto, podzim, zima, čtyřsezónní |
| Délka lana | 40 m |
| Dynamické prodloužení | 38 % |
| Impregnace jádra | ANO |
| Impregnace opletu | ANO |
| Jednotková hmotnost | 45 g/m |
| Počet pádů | 9 |
| Počet pádů - poloviční lano | 9 |
| Průměr | 8.5 mm |
| Rázová síla | 5.4 kN |
| Rázová síla - poloviční lano | 5.4 kN |
| Statické prodloužení | 7.6 % |
| Typ lana | poloviční dynamické lano |
| Výrobce / Dodavatel |
Tendon
Výrobce LANEX a.s. Hlučínská 96/1, 74723 Bolatice, Česko info@mytendon.com |
Recenze
Žádné hodnocení
Potřebujete
poradit?
Napište nám na e-mail: info@hanibal.cz.
V lezení existuje hned několik disciplín, které mají různé nároky na vybavení. A lano je základním komponentem výbavy každého lezce (tedy kromě boulderistů :)). Jak tedy správně vybrat lano?
Přečíst
Tendon je značka českých lan která nabízí kompletní sortiment horolezeckých lan pro všechny lezecké disciplíny. Ve své nabídce má široké portfolio, které splňuje i ty největší nároky na moderní lano, včetně speciálů, které splňují normy pro jednoduchá, dvojitá i poloviční lana zároveň. Dalším argumentem, proč vybrat lano Tendon, je výroba v České republice, konkrétně v Bolaticích u Opavy. Tendon navíc jako jeden z mála výrobců na světě může používat unikátní impregnace založené na bázi Teflonu, které jsou ve srovnání s konkurencí výrazně trvanlivější. Technologie TeFIX spojuje jádro s opletem a zaručuje velkou odolnost lan, impregnace jádra i opletu Complete Shield se postará o dobrou manipulaci s lany i v extrémních podmínkách vysokých hor. Navažte se na Tendon!
| Korunní | Senovážné nám. | |
|---|---|---|
| Barva: žlutá | 0 ks | 0 ks |
Poradíme vám
s výběrem
Na prodejnách v rámci otevírací doby
0 příspěvků
Zeptejte se
Máte dotaz k tomuto produktu? Využijte této diskuze.
Pro využití diskuze se .