Jak vybrat lano?
V lezení existuje hned několik disciplín, které mají různé nároky na vybavení. A lano je základním komponentem výbavy každého lezce (tedy kromě boulderistů :)). Jak tedy správně vybrat lano?
PřečístDynamické jednoduché lano. Průměr 9,8 mm. Odlišné barvy a vzory pro každou polovinu.
1 barva
Dynamické jednoduché lano. Průměr 9,8 mm. Odlišné barvy a vzory pro každou polovinu.
Sportovní lano klasické konstrukce pro všechny, kteří se chtějí zlepšovat. Přes svůj malý průměr překvapí lano dlouhou životností a odolností vůči oděru. Nízká hmotnost, vyšší počet pádů a výborná manipulovatelnost jsou parametry, díky kterým začnete překonávat své vlastní limity.
Maximální stupeň ošetření lana s vysokým účinkem voděodolnosti, oděruvzdornosti. Novou progresivní metodou NANOTECHNOLOGY je na oplet i jádro lana nanášen TEFLON® ve velmi malých částicích, které vytvářejí na celém laně téměř nepropustnou ochrannou vrstvu proti vodě, prachu a jiným částicím, které by mohly oplet či jádro lana poškodit. COMPLETE SHIELD je nová impregnace, která výrazně zvyšuje celkovou životnost lan TENDON.
| Hmotnost | 3840 g |
|---|---|
| Materiál | polyamid |
| Vyrobeno v ČR | ANO |
| Pohlaví | unisex, pánské, dámské |
| Možné využití | sportovní, lezecké |
| Sezóna | jaro, léto, podzim, zima, čtyřsezónní |
| Délka lana | 60 m |
| Dynamické prodloužení | 35 % |
| Impregnace jádra | ANO |
| Impregnace opletu | ANO |
| Jednotková hmotnost | 64 g/m |
| Počet pádů | 10 |
| Průměr | 9.8 mm |
| Rázová síla | 7.6 kN |
| Statické prodloužení | 7.6 % |
| Typ lana | jednoduché dynamické lano |
| Aktivita | horolezectví, lezení, VHT |
| Upřesnění/typ | univerzální, impregnované |
| Výrobce / Dodavatel |
Tendon
Výrobce LANEX a.s. Hlučínská 96/1, 74723 Bolatice, Česko info@mytendon.com |
Recenze
Žádné hodnocení
Potřebujete
poradit?
Napište nám na e-mail: info@hanibal.cz.
V lezení existuje hned několik disciplín, které mají různé nároky na vybavení. A lano je základním komponentem výbavy každého lezce (tedy kromě boulderistů :)). Jak tedy správně vybrat lano?
Přečíst
Tendon je značka českých lan která nabízí kompletní sortiment horolezeckých lan pro všechny lezecké disciplíny. Ve své nabídce má široké portfolio, které splňuje i ty největší nároky na moderní lano, včetně speciálů, které splňují normy pro jednoduchá, dvojitá i poloviční lana zároveň. Dalším argumentem, proč vybrat lano Tendon, je výroba v České republice, konkrétně v Bolaticích u Opavy. Tendon navíc jako jeden z mála výrobců na světě může používat unikátní impregnace založené na bázi Teflonu, které jsou ve srovnání s konkurencí výrazně trvanlivější. Technologie TeFIX spojuje jádro s opletem a zaručuje velkou odolnost lan, impregnace jádra i opletu Complete Shield se postará o dobrou manipulaci s lany i v extrémních podmínkách vysokých hor. Navažte se na Tendon!
| Korunní | Senovážné nám. | |
|---|---|---|
| Barva: zelená/černá | 1 ks | 0 ks |
Poradíme vám
s výběrem
Na prodejnách v rámci otevírací doby
0 příspěvků
Zeptejte se
Máte dotaz k tomuto produktu? Využijte této diskuze.
Pro využití diskuze se .