Modal

Publikováno 07. 06. 2016

Vlákno je vyrobeno z bukového dřeva. Tajemství úspěchu spočívá v čisté bukové celulóze. Celulóza je vyráběná v rakouské firmě Lenzing je získávána z domácích lesů a používá se pro výrobu vlákna Lenzing Modal. Nejvyšší kvalita produkovaného vlákna je zaručena řízenou kontrolou celého výrobního procesu – od dřeva po vlákno.

Celulóza se vyrábí přímo v rakouské firmě Lenzig a je získávána z místních buků. Zjednodušený popis výroby vypadá asi takto: bukové dřevo se rozdrtí na třísky, které se potom za pomoci sulfi du a vody vaří na kaši. Ta se procedí přes síto do vlažnější vody, jako když se vyrábí nudle. Vzniklé „nudle" se ještě za mokra mechanicky natahují přes rotující válečky, až se dosáhne požadované tloušťky. Potom se vlákno čistí od chemikálií, které se vrací zpět do výrobního procesu, a namotá se na cívky.

Na rozdíl od klasické viskózy je vlákno Lenzing Modal® mnohem pevnější v suchém i mokrém stavu a je výjimečně odolné proti vytahování.

Další vynikající vlastností tohoto vlákna je hebkost a měkkost na dotek. Modal zůstává měkký a hebký i po mnohonásobném praní a neztrácí ani lesk a barevnou jasnost. Po 25 vypráních se nemění lesk a jasnost barev a nedochází k zašednutí, jako je tomu u bavlny. Pro tyto své vlastnosti se používá v tkaninách jako přírodní změkčovadlo.

  • ECO-Label

Firma Lenzing získala pro materiál značky Modal evropské označení ECO-Label, které znamená, že při výrobě nejsou používány žádné toxické přísady ani chlór a dřevo pro výrobu je z místních, trvale obnovovaných lesních porostů.

Související zboží

Vlněná čelenka je ideální řešení pro aktivní pohyb v chladném prostředí.

798 Kč

Pohodlná košile v pěkných odstínech ideální pro volný čas i sport.

1 399 Kč

Příjemná dámská košile z měkkého materiálu vhodná jak do města, tak do přírody.

1 399 Kč

Veselé spodky ze směsi merina a modalu pro zimní aktivity.

1 890 Kč

Čepice do města i na svah vyrobená ze směsi merina a modalu.

1 035 Kč

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2000 Kč platíme dopravu po ČR za Vás.

Více o cenách dopravy

Možnost osobního odběru

Objednávku si můžete vyzvednout i na 4 kamenných prodejnách, vše si vyzkoušet a poradit se s námi.

Kde nás najdete

Potřebujete poradit?

220 920 820 (10 - 18 h)

Rádi vám pomůžeme
s výběrem i objednávkou.

Klub Hanibal

3 % zpět ze všech nákupů
60 dní na vrácení
další skvělé výhody!

Registrovat

Soutěžit

Soutěžit