JE TO DOMA aneb důležitost českých značek.

Publikováno 30. 03. 2020

Je to doma

Aneb o opravdových českých značkách, se který mi jsme vybudovali Hanibal. 

Co je doma, to se počítá.

Před pěti lety slavil Hanibal 15. let své existence (a ano, letos je to 20, chtěli jsme slavit, ale teď na to nejsou úplně myšlenky...). A právě před pěti lety jsme začali české outdoorové komunitě představovat příběh nejen náš, ale i příběhy českých značek, se kterými Hanibal rostl a razvíjel se.

Sázka na české outdoorové producenty pro nás byla od začátku logickou volbou, nejen kvůli přátelským vztahům, které s valnou většinou lidí, kteří za těmito značkami stojí, máme. Kvalita produktů českých výrobců byla vždy srovnatelná se světovou produkcí a v dnešní době se jí bez obtíží vyrovná, nebo ji dokonce překonává.

Druhým aspektem, který nám vždycky dával smysl, a dnes nám ho dává ještě mnohem víc, je aspekt socio-ekonomický. To, že tyto firmy vyrábí v Česku, dávají práci lidem ze svých domovských měst i všude jinde po republice, platí zde daně... to je věc, kterou by nikdo neměl přehlížet, a pro nás vždycky byla důvodem, proč dát české firmě přednost před firmou zahraniční.

V nouzi poznáš přítele

Jak se dnes s oblibou říká: "v dnešní době koronavirové..." se opět ukázalo, jak za to umí čeští výrobci vzít. Tilak, High Point, Direct Alpine, Sensor, Singing Rock, Ocún... neradi bychom na někoho zapomněli. Ale tihle všichni v době krize obratem přerušili svoji výrobu a začali vyrábět tolik chybějící zdravotnický materiál. Ochranné roušky z produkce lezecké firmy? Jistě. Textilní průmysl měl v Česku vždycky velkou tradici. Buďme rádi, že ji outdooroví mohykáni dokázali udržet.

Vybavte se česky!

Vybrané produkty českých značek teď můžete mít levněji o dalších 10 %!

Vybírejte tady a v košíku použijte kód JETODOMA.

Něco málo příběhů

Tak jako tak, pojďme si teď od stresu způsobeného současnou pandemickou krizí odpočinout a pojďme se podívat na pár příběhů, které jsme před lety s našimi nejlepšími partnery natočili. Stojí za to!

Hanibal sport

Haha, trapně začneme námi! Pavel a Zdeněk nemají tohle video rádi, neboť si myslí, že ještě zdaleka nedosahuje kvalit naší současné videoprodukce... ale co! Vypovídací hodnota je skvělá a příběh, jak vznikl Hanibal, určitě stojí za to!

Tilak

Se šumperským Tilakem jsme začali v podstatě úplně od začátku. Charismatický "Steve Jobs" českého outdoorového odvětví, Roman Kamler, vybudoval firmu, která se svými produkty prosadila na mnoha zahraničních trzích a například v Japonsku se těší extrémně velké popularitě. Ovšem doma v jeseníkách tomu není jinak.

Direct Alpine

Liberecký producent nejen těch nejlepších outdoorových kalhot na světě patří nedílně do našeho portfolia. Točili jsme s nimi nejen v rámci našeho společného příběhu, ale také jsme s nimi natočili video o výrobě v České republice.

 

High Point

Šumava a Sušice. To je místo, kde vyrábí tahle rodinná firma s tradicí, kterou nemá asi žádný z našich ostatních výrobců. Rodina Schwarzkopfů totiž vyráběla v Sušici špičkové boty už před 120 lety. Dnes je to špičkové outdoorové oblečení a my jsme samozřejmě natáčeli i tady!

Singing Rock

Poniklá v Podkrkonoší, veliká budova, kde se vyrábí úvazky, lana, smyčky... a celá řada dalšího lezeckého vybavení. Příběh, který rozhodně nadchne a pobaví, zpívající skála a začátky téhle dnes již celosvětově známé české firmy jsou ohromující.A jsou tu další

Určitě tu v jednom článku neobsáhneme všechny. Ale určitě si musíme říct například o Ocúnu (taky jsme ho navštívili, jen bez kamery). Dlouhou historii má v česku bezesporu i Sir Joseph, i když část své produkce již v Česku nešije. I zde jsme natáčeli :)

Na závěr ale ještě musíme zmínit, že je skvělé, že české firmy vznikají i teď - příkladem může být například spacákový specialista Patizonkterý sice s produkcí začal 50 km od Českých hranic, ale teď již vyrábí kompletně doma v Česku!

Podpořme české firmy!

Vidíte? Množství českých firem, které vyrábí špičkové produkty, je veliké. A kdy jindy je podpořit? Chystáte-li se momentálně doplnit svoji výbavu, zvažte, jestli nevyberete něco od firem, které fungují a vyrábí u nás doma. Do důsledku to oceníme my všichni!

Související zboží

Minimalisticky řešená, ale odolná bunda z třívrstvého materiálu Gore-tex PRO.

9 498 Kč

5. generace bundy z membrány BlocVent PRO na horolezectví, skialpy i VHT.

8 792 Kč

Celoročně využitelné odolné technické kalhoty na lezení i skialpinismus. Kalhoty, které se velmi rychle staly téměř legendou.

3 740 Kč

Do detailu promyšelný a zpracovaný ultralehký třísezónní až zimní spacák.

10 447 Kč

Univerzální sedák, vhodný pro široké spektrum aktivit v novém kabátě pro sezónu 2019.

1 530 Kč

Výborné lezečky zaměřené na výkon.

2 241 Kč

Funkční a lehká péřová zateplovačka využitelná po celý rok, nástupce Apron Hooded.

3 493 Kč

Dámská verze populární nepromokavé bundy Raptor.

11 298 Kč

Vylepšené dámské provedení velmi úspěšného modelu lehké a propracované technické bundy do těch nejtěžších podmínek.

6 360 Kč

Doprava zdarma

Při nákupu nad 1500 Kč platíme dopravu po ČR za Vás.

Více o cenách dopravy

Možnost osobního odběru

Objednávku si můžete vyzvednout i na 4 kamenných prodejnách, vše si vyzkoušet a poradit se s námi.

Kde nás najdete

Potřebujete poradit?

220 920 820 (10 - 18 h)

Rádi vám pomůžeme
s výběrem i objednávkou.

Klub Hanibal

3 % zpět ze všech nákupů
60 dní na vrácení
další skvělé výhody!

Registrovat

Soutěžit

Soutěžit