Jak vybrat stan?
Domov na cestách. Můj dům, můj hrad. Hotel s miliony hvězd. To všechno je synonymum pro stan. A správná volba stanu může znamenat pohodlné ubytování v přírodě. Součást výbavy, jejíž výběr není radno podcenit.
PřečístJeden z nejoblíbenějších stanů pro dva. Velký prostor, nízká váha.
1 barva
Jeden z nejoblíbenějších stanů pro dva. Velký prostor, nízká váha.
MSR Elixir 2 je poctivý domov na všechna vaše dobrodružství. Spolehlivý, komfortní a snadno stavitelný stan, ať už míří na první přechod nebo pokročilejší treky. Nabízí vyladěnou rovnováhu mezi pohodlím, odolností a chytrými detaily.
Vnitřek stanu je překvapivě prostorný – 2,82 m² se skutečně obdélníkovým půdorysem pohodlně pojme i široké moderní karimatky. Výška ve vrcholu 104 cm znamená dost místa pro pohodlné sezení, převlékání i večerní relax s knížkou. Díky kombinaci síťovaných a pevných panelů vás stan udrží v suchu i soukromí, a přitom stále dýchá.
Velkým plusem je rychlá stavba: barevně odlišené pruty, klipy a přiložená podlážka celý proces výrazně zjednoduší. Dva samostatné vchody s velkorysými předsíňkami usnadní organizaci výbavy i pohyb ve stanu. Vylepšené ventilační otvory a chytré detaily jako StayDry™ okapničky nad vchody nebo kapsy s vývody na kabely, dotváří komfort i ve špatném počasí.
Elixir 2 navíc myslí i na ekologii – použité tkaniny jsou barveny úspornou metodou solution-dye a veškeré DWR úpravy jsou PFAS-free. Stan je zkrátka připravený na všechno, co si na něj v přírodě vymyslíte.

| Aktivita | Kempování, Turistika a treking, VHT |
|---|---|
| Hmotnost | 2.33 g |
| Materiál | 20D Ripstop Nylon, 75D polyester |
| Vyrobeno v ČR | NE |
| Možné využití | trekingové, turistické, bivakovací, alpinistické |
| Sezóna | jaro, léto, podzim |
| Délka vnitřního stanu | 213 cm |
| Materiál podlážky | 75D polyester |
| Materiál prutů | Dural |
| Materiál tropika | Polyester 75D 185T, ripstop |
| Maximální vnitřní výška | 104 cm |
| Počet osob | 2 osoby |
| Počet prutů | 2 |
| Počet vchodů | 2 |
| Rozdělení | turistické stany |
| Rozměr po sbalení | 17x51 cm |
| Šířka vnitřního stanu | 132 cm |
| Vodní sloupec podlážky | 3000 mm |
| Vodní sloupec tropika | 1500 mm |
| Výrobce / Dodavatel |
MSR
Výrobce VERTONE s.r.o. Podhorská 240/168, 46602 Jablonec nad Nisou, Česko info@vertone.cz |
Recenze
Žádné hodnocení
Potřebujete
poradit?
Napište nám na e-mail: info@hanibal.cz.
Domov na cestách. Můj dům, můj hrad. Hotel s miliony hvězd. To všechno je synonymum pro stan. A správná volba stanu může znamenat pohodlné ubytování v přírodě. Součást výbavy, jejíž výběr není radno podcenit.
Přečíst
Začátky firmy MSR jsou opravdu zajímavé, možná by se dalo říct netradiční. Původně totiž firma začala jako společnost, která testuje jiné outdoorové vybavení. Až po delším čase se z ní stal výrobce špičkových vařičů, filtrů na vodu a v neposlední řadě také stanů!
Přečíst
Stěžejní značka koncernu Cascade Designs patří k tradičním výrobcům outdoorového vybavení už od roku 1969. Název Mountain Safety Research dobře vystihuje filozofii firmy: lepší, bezpečnější a spolehlivější vybavení pomáhá zpřístupnit další dobrodružství. Inženýři v MSR jsou známí svými inovativními přístupy, které jsou viditelné v lehkých stanech, legendárních benzínových vařičích nebo výborných sněžnicích.
| Korunní | Senovážné nám. | |
|---|---|---|
| Barva: green | 0 ks | 0 ks |
Poradíme vám
s výběrem
Na prodejnách v rámci otevírací doby
0 příspěvků
Zeptejte se
Máte dotaz k tomuto produktu? Využijte této diskuze.
Pro využití diskuze se .