Katadyn Survivor 35

KAT029

Vybrali jste skvělý produkt, ale ten již není v naší nabídce. Pravděpodobně proto, že už se nevyrábí, nebo je dlouhodobě nedostupný.
Nebuďte z toho smutní a podívejte se na produkty, které jej perfektně nahrazují.

Nejpoužívanější manuální nouzový desalinátor. Vyrobí ze slané mořské vody vodu pitnou, sladkou.

Široce využíván US armádními jednotkami, mezinárodními vojenskými silami, ale také cestovateli, sea kajakáři a vyznavači outdooru.

  • Rozměry: 14,0×55,9×8,9 cm
  • Výkon: 4,5 l / h (+/- 15 %)
  • Desalinace: průměrně 98,4 % (min. 95,3 %)
  • Technologie: reverzní osmóza
  • Hmotnost: 3,2 kg
  • optimální frekvence pumpování: 30× / minutu
  • extrémně spolehlivý s dlouhou životnosti

Odsolovače vody jsou zařízení k výrobě pitné vody z vody slané fungující na bázi reverzní osmózy. V nabídce máme jak manuální (záložní, bezpečnostní), tak i elektrické desalinátory k použití na jachtách či při sea kajakingu.

V roce 1980 pocítilo americké námořnictvo potřebu přenosného manuálního desalinátoru k výrobě nouzového množství pitné vody pro trosečníky z potopených plavidel a sestřelené piloty. Odpovědí společností skupiny KATADYN bylo inovativní řešení, tzv. Energy Recovery System – princip návratu energie.

K odstranění soli z mořské vody je zapotřebí velkého tlaku (55 bar), čehož bylo lze dosáhnout pouze za použití velkého množství energie, což nebyl problém v případě velkých plavidel majících množství zdrojů a prostoru. Čerstvá pitná voda na lodi byla proto luxusem pouze pro několik vyvolených.

Energy Recovery System vyvinutý společností KATADYN využívá energii proudu odpadní slané vody, která je pod velkým tlakem. Tento proud je nasměrován do zadní části pístu a je využit k dalšímu tahu. Energie tedy zůstává v systému, čímž se výrazně snižují nároky na zdroje potřebné k výrobě pitné vody.

Za použití této unikátní technologie vyvinula společnost KATADYN jediný na světě existující manuální desalinátor. Technologie byla následně uzpůsobena rovněž pro elektrický provoz, čímž se z luxusní sladké vody stala pitná voda dostupná na požádání širokému okruhu námořníků. Dnes jsou desalinátory téměř standardním vybavením plavidel a KATADYN vede v nabídce energeticky nejúspornějších řešení.

V situacích typu ztroskotání lodi je přístup k pitné vodě kritickým pro přežití posádky. Množství pitné vody nutné pro přežití lze zajistit pomocí ručního odsolovacího zařízení.

Vybavení pro krizové situace je tím posledním, o čem by majitel plavidla či posádka chtěli přemýšlet, natož je používat. Nicméně pokud krizová situace nastane, je nouzové vybavení tím, nač jediné se mohou spolehnout. Je obecně známo, že bez jídla lze přežít i několik týdnů, avšak bez vody pouze několik dnů.

Samostatně plující britský jachtař Tony Bullimore byl během závodu kolem světa čtyři dny uvězněn pod převráceným plavidlem, než jej byl pátrací tým schopen lokalizovat. Přežil jen díky vodě, kterou si sám vyrobil. Přístrojem, který mu v tom pomohl, byl malý manuální Survivor tvořící součást nouzového vybavení lodi.

Americká vláda nařídila na záchranných člunech svého námořnictva výměnu obvyklých barelů s pitnou vodou za manuální odsolovací zařízení. Dva modely manuálních desalinátorů splňující příslušné požadavky se vyrábějí ve Švýcarsku a jedná se o jediné manuální desalinátory na světě.

Desalinátory jsou určeny pro nouzové použití, avšak rovněž tam, kde není k dispozici elektřina. V žádném nouzovém vybavení ani v záchranném člunu by manuální desalinátor KATADYN rozhodně neměl chybět. Tato kompaktní, lehká a uživatelsky přátelská zařízení dokáží zajistit dostatek pitné vody k zabránění dehydratace či dokonce ztráty na životě.

Hodnocení

Napsat hodnocení

Katadyn Survivor 35

Katadyn Survivor 35

Nejpoužívanější manuální nouzový desalinátor. Vyrobí ze slané mořské vody vodu pitnou, sladkou.

Diskuze

Eduard
18.10.2018 19:48
Kombinace mého systému + odsolovač by zachránila tisíce životů.Bohu žel není v zájmu mocných chránit přemnožený druh
Reagovat

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Doprava zdarma

Při nákupu nad 2000 Kč platíme dopravu po ČR za Vás.

Více o cenách dopravy

Možnost osobního odběru

Objednávku si můžete vyzvednout i na 4 kamenných prodejnách, vše si vyzkoušet a poradit se s námi.

Kde nás najdete

Potřebujete poradit?

220 920 820 (10 - 18 h)

Rádi vám pomůžeme
s výběrem i objednávkou.

Proč nakoupit u nás?

  • Prodáváme jen to, co bychom si sami koupili: Zaměřeni jsme hlavně na české, ale i na zahraniční značky.
  • Testujeme sami na sobě: Víme, jaké boty se hodí na ferraty a jaké kalhoty na trek. Testovali jsme je.
  • Vlastní prodejny & velké sklady: 4 kamenné prodejny a naprostá většina zboží skladem. Vše si můžete před nákupem vyzkoušet.

Klub Hanibal

3 % z nákupů zpět
60 dní na vrácení
Žádné starosti s paragony

Více o klubu Hanibal

Soutěžit

Soutěžit

Soutěžit