Hilleberg Staika

Doprava zdarma

s DPH28 998 Kč

Běžná cena s DPH 30 353 Kč Ušetříte 1 355 Kč

Dostupnost:

Zboží je SKLADEM
Nemáme my, ani dodavatel
Zadejte Váš e-mail
Slon už hlídá. Odešle Vám zprávu, jakmile zboží půjde objednat.
Hlídací slon na Vámi zadaný email je již aktivní
0 ksProdejna, Praha 2, Korunní 16
0 ksProdejna, Praha 1, Senovážné náměstí 20
0 ksProdejna, Brno, Orlí 20
0 ksProdejna, Plzeň, Bezručova 3
0 ksCentrální sklad
Na dotaz

0 ks U dodavatele
Tuto kombinaci již bohužel nelze objednat.

nebo
Rezervovat na prodejně

Rezervace na prodejně

Název zboží

Žádost o rezervaci bude odeslána na prodejnu. Jakmile pro Vás zboží budeme mít, dáme ho stranou na Vaše jméno a budeme Vás informovat. Zboží pro Vás bude blokováno 4 dny.

Rezervovaný výrobek si nemusíte zakoupit. Na tento výrobek již nemusíte dělat objednávku.

Zvolte prosím prodejnu
Rezervace byla úspěšně odeslána.
Rezervace nebyla odeslána. Prosíme zkuste to za okamžik znovu.

Záruka 5 let + 60 dní na vrácení peněz pro členy klubu Hanibal

Mimořádně pevný, elegantně jednoduchý a zcela volně stojící kupolový stan určený pro každého dobrodruha. Série Black Label.

Kerlon 1800 , 10 mm pruty a kompletně volně stojícím design předurčují model Staika pro jakoukoli výpravu, kde absolutní pevnost má nejvyšší prioritu, a kde mohou nastat problémy s ukotvením kolíků. Díky dvěma vchodům a předsíňkám a mimořádné statické pevnosti je model použitelný do základního tábora. Výhodou je možnost opustit stany na několik dní bez rizika jejich poškození nebo zničení přívaly sněhu. Model Staika byl původně vyvinut pro vodáky, kteří požadovali stabilní, ale zcela volně stojící stan. Časem se model stal populárním mezi horolezci a polárními cestovateli, skialpinisty i cykloturisty.

Základní vlastnosti:

 • Hmotnost stanu: 4.0kg
 • Minimální hmotnost: 3.4kg (váha stanu s pruty, bez kolíků a obalů)
 • Počet osob: 2
 • Počet předsíní: 2
 • Vstupy do vnitřního stanu: 2
 • Materiál tropika: Kerlon 1800
 • Materiál podlahy: 100 Denier Nylon, trojitý polyuretanový zátěr, 130 g/m2, 20000 mm vodní sloupec (196 kPa, ISO 811), velká odolnost proti oděru, propíchnutí a roztržení
 • Materiál vnitřního stanu: 40 Denier Ripstop Nylon, 43 g/m2, DWR úprava
 • Typ stanu: kopulovitý (samonosný)
 • 3 pruty, 10 mm tloušťka, DAC Featherlite NSL
 • 16 Y-kolíků, hmotnost jednoho 16 g
 • Použití: 4-sezónní model
 • Výška vnitřního stanu: 105cm
 • Plocha vnitřního stanu: 3.2m2
 • Plocha předsíní: 2×0.9m2

Další charakteristiky:

 • Model Staika je kupolový, zcela volně stojící stan. Inovativní systém kombinace krátkých tunýlků a klipů, stejná délka všech prutů a spojený vnitřní a vnější stan, umožňují snadnou stavbu.
 • Kompaktním půdorysem je určen do omezených prostor.
 • Kerlon 1800 , 10 mm pruty a skutečná kupolová konstrukce poskytují výjimečnou stabilitu a schopnost odolávat přívalům sněhu.
 • Velmi pevná Spectra vypínací lanka (3 mm, pevnost 80 kg) jsou ukotvena na dvou místech podél prutu na každé straně stanu. Počet kotvících bodů a napínáky umožňují mnoho variant optimálního vypnutí stanu.
 • Stavba nevyžaduje žádné kolíky, ale stan může být ukotven na 16 místech.
 • Dva vstupy a dvě předsíňky poskytují flexibilitu a komfort. Jeden ze vchodů může být vždy orientován po větru. Obě předsíňky jsou podél prostoru pro spaní a tudíž přístupné vleže ze spacího pytle.
 • Ventilační systém modelu Staika pracuje nezávisle na počasí. Materiál vnitřního stanu je vysoce prodyšný, ale zároveň vodoodpudivý. Model Staika má dva větrací otvory integrované do horní části dveří. Extra jezdec na vnějším stanu poskytuje možnost regulace větrání. Vstupy do vnitřních stanů mohou být uzavřeny moskytiérou pro zvýšení ventilace. Vrchní část vstupu je vyrobena z vysoce prodyšného, ale vodoodpudivého materiálu, který umožňuje proudění vzduchu i při zavřeném zipu. Přídavný kryt ventilace na vrchlíku kupole podporuje funkci celého systému.
 • Vyrobeno v Estonsku jedním „tentmakerem“, který je uvnitř každého stanu na štítku podepsán, následně je stan druhým člověkem (inspektorem) postaven a zkontrolován.

Návod ke stavbě (švédsky, anglicky, německy) – Staika Pitching Instructions

Parametry

Hmotnost [g] 4000
Počet osob 2
Počet prutů 3
Vodní sloupec tropika [mm] 5500
Vodní sloupec podlážky [mm] 20000
Délka vnitřního stanu [cm]230
Šířka vnitřního stanu [cm] 140
Maximální vnitřní výška [cm] 110
Materiál prutůDAC Featherlite NSL dural
Materiál tropikaKerlon 1800
Materiál podlážky100 Denier Nylon
Rozměr po sbalení [cm] 53x18
Počet vchodů 2

Hodnocení

12.08.2018

Používám celé léto a je to stan jako každý jiný, ALE..
Je lehej, po složení malej . Uvnitř je teplo a přitom dýchá. Při bouřkách se nehnul a to byl zakolíkovaný. Přívalovým dešťům odolal bez ztráty bodu. Někdo namítá, že předraženej, Je ALE kdo ho nemá, nekoupí tak to nepochopí. Jednu noc nebo týden se dá zvládnout i v nounejmu, dokud nezačně pořádně lít.
Spolehlivý.
Rychle postavený i složený
asi žádné

26.07.2017

Excelentní stan.
Jeho největší předností je extrémní pevnost a odolnost, což se s většinou stanů nedá srovnávat. Odolný materiál podlahy 100D nylon ve vás zanechá dobrý dojem a stan můžete postavit i v křovinatém porostu což u stanů s 15-30D podlahou uděláte jen jednou.
Jsem dost velký i tak hodnotím kladně prostornost ve stanu si pohodlně sednete, bez toho že bych se hlavou dotýkal stropu.
Stan prošel dosti náročnými podmínkami co se týče větru a deště - orkán a každodenní Skotské lijáky - severní Skotsko, Hebridy, Orkneje - sníh testován na Šumavě - za dva dny byla na stanu cca 30cm čepička.
Stavba stanu je velmi rychlá a pohodlná a oceníte jí hlavně v dešti díky čemu zůstává vnitřní stan suchý. Je možno stavět v celku, nebo postavit tropiko a vepnout vnitřní stan - nabízí se spousty variant třeba v tropech můžete postavit jen vnitřní stan.
Dva vchody a velmi prostorné předsíně kam se vejdou velké krosny a jiné vybavení a zbyde dost místa na vaření.
Váha stanu je dost často probíraný faktor - je řada lehčích stanů nicméně ty nenabízejí odolnost a pevnost Staiky a pokud srovnáte opravdu podobně odolné stany třeba Terra Nova zjistíte že váha je u konkurence dle modelu většinou vyšší. Staika bez obalů a příslušenství má 3,7kg - vnitřní + vnější stan, 3 tyče a 16 kolíků. Dobré je že když dáte kolíky a tyče stranou - třeba na batoh z venku - tak Staiku zbalíte do malého válečku o objemu lehkého 900g péřového spacáku - nenechte se proto zaskočit prodejním balením kde je stan velmi volně načechraný a vypadá velmi objemně.
Další výhoda stanů Hilleberg je jejich dlouhá životnost - viděl jsem přes 30 let tvrdě používaný kousek a bez nadsázky jde opravdu říci že to jsou stany na celý život.
Větrání stanu je velmi dobré a i v celodenním dešti ve dvou stan ,,neudejcháte,, aby se vysrážela vlhkost.

Rozdíl mezi Red a Black sérií - Red má slabší i když stále festovní materiály, to by nevadilo a bebál bych se doporučit - sám jsem dříve používal stan z Red série - co ale již trochu vadí jsou slabší tyče - pokud máte stan pro 2 a více tak jsou 9mm pruty v opravdu extrémním větru již slabé a velmi se prohýbají díky jejich větší délce než u jednomístného stanu. To je jednoznačná výhoda Black série kam spadá Staika - 10mm pruty jsou výrazně pevnější.
Pokud se tedy rozhodujete mezi podobnými stany z Red a Black a jde o stan pro 2 a více - jednoznačně doporučuji Black - pokud plánujete náročné podmínky co do větru.

Kvalitní zhotovení stanu, odolné zipy, materiály, do detailu promyšlená konstrukce.... za mne pokud chcete to nejlepší tak s Hillebergem budete spokojeni ;)
Extrémní stabilita a odolnost
Rychlá a pohodlná stavba
Nízká váha na tuto kategorii stanů
Promyšlená konstrukce
10mm pruty a množství vypínacích bodů
Dobré odvětrávání
Dostatečný vnitřní prostor i pro dlouhány
Malé rozměry pro zbalení do batohu
Kvalitní zpracování
Výrobek na celý život
Cena, ale odpovídá kvalitě a konkurenci - top série Terra Nova a další.

Napsat hodnocení!

Napsat hodnocení

Hilleberg Staika

Hilleberg Staika

Mimořádně pevný, elegantně jednoduchý a zcela volně stojící kupolový stan určený pro každého dobrodruha. Série Black Label.

Diskuze

Položit dotaz

Richard
10.05.2017 20:13

Dobrý den,

je možné použít nějaký prostředek na impregnaci tohoto stanu? Pokud ano, můžete mi něco doporučit?

r.

Reagovat
Jan K.
11.05.2017 10:18
Dobrý den, můžete použít impregnaci na stany od Fibertecu. Stan ale zpravidla nemusíte prvních pár let impregnovat vůbec. Pěkný den.
Reagovat
Michal
27.08.2017 12:34
Kerlon se neimpregnuje - jde o nylon 40D třikrát silikonyzovaný z obou stran - Hilleberg pro požkozené/silně opotřebené tropiko doporučuje použít Nikwax. Viděl jsem 30 let starý často používaný Hilleberg a majitel ho nikdy neimpregnoval - není to v podstatě třeba.

Jediné co by se dalo po letech impregnovat je vnitřní stan - ostatně i ten má voděodpudivou úpravu - opět je doporučen Nikwax.

Reagovat
Hrušák
28.11.2018 18:01

dobrý den potřebuji originál náhradní tyč ke Staice, můžete mi ji nabídnout

Děkuji

PH

Reagovat
Todzi
26.01.2019 16:45
Dobrý den,

lze postavit pouze tropiko? Jaká by byla cca váha bez kolíků a obalů,

Reagovat
Michal
01.02.2019 22:14
Ahoj, ano lze postavit samostatné tropiko.

Také lze postavit jen vnitřní stan, ale k tomu je potřeba takový doplněk.

Váha bez servisní sady a obalů a kolíků je cca 3,4kg, s kolíky je to cca 3,7kg. Komplet s obaly a servisní sadou je to 4kg.

Reagovat
Michal
01.02.2019 22:24
PS: Pokud vás k tomuto stanu něco zajímá stačí napsat sms na +420737769989 pár let ho používám, tak rád odpovím.
Reagovat
Michal
24.04.2019 02:52
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to se servisem stanu ? Jak v záruce tak po Děkuji.
Reagovat
Bára
24.04.2019 15:46
Dobrý den,


stany jsou servisovatelé jak v záruční, tak v po záruční době. Opravuje je firma v Německu. Tady jsou jejich webové stránky. Zkušenosti s opravami máme velmi pozitivní. Reklamace v záruce se pak posílají do Hillebergu.


Hezký den.

Reagovat

Příslušenství

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Doprava zdarma

Při nákupu nad 1500 Kč platíme dopravu po ČR za Vás.

Více o cenách dopravy

Možnost osobního odběru

Objednávku si můžete vyzvednout i na 4 kamenných prodejnách, vše si vyzkoušet a poradit se s námi.

Kde nás najdete

Potřebujete poradit?

220 920 820 (10 - 18 h)

Rádi vám pomůžeme
s výběrem i objednávkou.

Klub Hanibal

3 % zpět ze všech nákupů
60 dní na vrácení
další skvělé výhody!

Registrovat

Soutěžit

Soutěžit

Soutěžit